Duża łazienka w domu, czy mieszkaniu, to znaczący atut, ale również i wyzwanie. Jak dobrze zaaranżować tę przestrzeń, by w pełni wykorzystać jej walory? Przede wszystkim postawmy na komfort! Pomieszczenie, jakim jest łazienka powinno być przyjemne, przecież to właśnie tam spędzamy codziennie sporo czasu. Poza tym, że dla każdego z nas pełni funkcję czysto praktyczną, może również stać się miejscem relaksu i miłych doznań. Skoro warunki nam sprzyjają i nie musimy oszczędzać na metrażu, niech nasza duża łazienka stanie się przestrzenią luksusową, by przebywanie w niej pozwalało na kontemplację codziennych czynności.

Wanna wolnostojąca lub narożna

Każdy wielbiciel długich kąpieli doceni słusznych rozmiarów wannę, w której będzie mógł odpocząć i odprężyć całe ciało.

Wanna wolnostojąca może być wspaniałą ozdobą łazienki. Warunkiem wstawienia jej do łazienki jest właśnie posiadanie sporego kawałka podłogi. Bez wątpienia będzie elementem porządkującym całą kompozycję wnętrza, przyciągającym wzrok i uwagę. Do wyboru jest wiele modeli nowoczesnych lub klasycznych – retro. Nowoczesne wanny wolnostojące zwykle mają solidniejszą bryłę, natomiast klasyczne, dzięki ozdobnym nóżkom, sprawiają wrażenie lżejszych. Jeśli wolimy zagospodarować róg pomieszczenia, będzie to idealne miejsce dla równie przyjemnej w użytkowaniu wanny narożnej.

Przestronna kabina prysznicowa

Skoro mamy ku temu sprzyjające warunki, możemy rozważyć wstawienie do naszej łazienki dużej kabiny prysznicowej. By stworzyć w naszej łazience swego rodzaju mini spa, wybierzmy taką, która posiada cudowny wynalazek, jakim jest hydromasaż.

Duża, komfortowa umywalka

Szeroka umywalka zapewnia wygodę podczas golenia się, czy mycia zębów. Nie musimy się martwić, że woda będzie chlapała wszędzie w okół podczas korzystania z umywalki. Łatwiej również utrzymać ją w czystości. Jeśli istnieje taka potrzeba, możemy się zdecydować na montaż dwóch umywalek obok siebie, np. osobnych dla obojga małżonków lub jednej zainstalowanej na niższej wysokości, przeznaczonej dla dzieci.

Miejsce do siedzenia

Zawsze dobrym pomysłem na zwiększenie wygody użytkowania łazienki, jest umieszczenie w niej fotela, ładnego krzesła, lub ławy. Zwróćmy uwagę, czy mebel dobrze zniesie warunki, które panują w łazience – dużą wilgotność powietrza.

Meble do przechowywania

Dzięki posiadaniu dużej ilości szaf, czy szafek, możemy wprowadzić ład i wrażenie schludności. Pochowamy w nich wszystkie środki czystości, kosmetyki oraz urządzenia (jak na przykład: suszarka do włosów, prostownica, lokówka). Co więcej, będziemy mogli trzymać tam czyste ręczniki na zmianę, a także szlafroki. Jeśli planujemy do łazienki wstawić pralkę i suszarkę, możemy również je zamaskować. Jeśli postanowimy wstawić je do szafy wnękowej, pamiętajmy, by zamontować w niej drzwi ażurowe lub inne zapewniające stały dopływ powietrza.

Podłoga

Jeśli zbyt duża przestronność łazienki przeszkadza nam w jakiś sposób, możemy wizualnie pomniejszyć pomieszczenie. Sposobem na to, jest położenie płytek podłogowym o gęstym, regularnym lub zróżnicowanym wzorze. W takim wypadku na ścianach, czy meblach należałoby zachować większą jednolitość, tak by podłoga stanowiła jeden, wyróżniający się akcent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − cztery =