Łazienka kojarzy się często z bielą i stonowanymi odcieniami poszczególnych elementów wyposażenia, jak i położonych tam płytek. W jaki sposób przełamać nieco ten styl i dodać do tego pomieszczenia koloru?

Ściany i sufit

Niektórzy decydują się na kolorowe kafelki, lecz to rozwiązanie dla entuzjastów barwnych wnętrz, bowiem w łazience daje to dość mocny efekt. Wiele osób preferuje zatem neutralne odcienie i jedynie wyróżniające się wstawki. Można zatem pomalować innym kolorem sufit lub kawałek ściany, który nie jest pokryty kafelkami. W ten sposób można wprowadzić do przestrzeni trochę ożywienia i ciepła, zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na odcienie pomarańczy czy żółtego.

Szczególnie ciekawie wygląda to w przypadku ścian, gdzie nie zawsze doprowadzamy płytki aż pod sufit, więc uzupełnienie tej wolnej przestrzeni kolorem może wprowadzić interesującą odmianę, a jednocześnie unikniemy poczucia przesytu i przytłoczenia, bowiem łazienki nie są jednak z reguły przesadnie dużymi pomieszczeniami.

Baterie łazienkowe

Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły nam się jedynie z metalowymi odcieniami, lecz w nowoczesnych stylizacjach odchodzi się od tego i coraz częściej przełamuje wnętrze właśnie czerwoną, niebieską czy żółtą baterią. W ten sposób można dopasować ten element zarówno do umywalki, jak i posiadanego prysznica bądź wanny – stosując taki manewr, lepiej wybrać baterie identycznego koloru, by stanowiły przyjemny kontrast i nie burzyły równowagi całego wnętrza.

Meble

W łazience nie mamy przeważnie specjalnie wielu mebli, lecz zawsze trzeba znaleźć miejsce na jakieś szafki do trzymania ręczników bądź przestrzeń na inne akcesoria. Z tego względu prosty sposób na wniesienie koloru do łazienki to wybranie barwnie pomalowanych szafek lub półek. Szczególnie dobrze sprawdza się to w przypadku szafek umiejscowionych pod umywalką. Należy jednak pamiętać, że będzie to dość znaczący element wyposażenia, więc trzeba ściśle dopasować taki kolor pod kątem wzoru płytek i ogólnego wystroju łazienki, by utrzymać spójną całość.

 

Akcesoria

Wiele osób chce utrzymać łazienkę w harmonijnym, spokojnym tonie, więc do przełamania kolorami stosuje jedynie mniejsze gadżety. Mogą to być mydelniczki, dozowniki na mydło czy kubeczki w których stawiamy swoje szczoteczki do zębów. Ze względu na wygodę często umieszcza się w łazienkach małe kosze na śmieci, więc takie akcesoria też mogą być w innym kolorze. W nowoczesnych kabinach wykorzystuje się również czerwone bądź niebieskie słuchawki prysznicowe.

Takie drobne przełamania dają bardzo ciekawy efekt, a całe wnętrze prezentuje się wciąż bardzo elegancko. Chcąc wprowadzić nieco więcej ożywienia można się zdecydować na kolorowe ręczniki – przewieszone przez grzejnik czy poukładane na szafkach z pewnością będą stanowiły przy okazji ładny element dekoracyjny.

Zależnie od tego. co chcemy osiągnąć, do łazienki można wprowadzić nieco większe lub zupełnie drobne kolorowe elementy, co będzie stanowiło odpowiednie przełamanie eleganckiego wystroju. Należy przy tym pamiętać o utrzymaniu spójnej koncepcji, a z pewnością osiągniemy zadowalający nas efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + trzynaście =