Przy projektowaniu łazienki ogromną rolę odgrywa nie tylko odpowiednie rozmieszczenie armatury łazienkowej, wybór kolorów, wzorów oraz rodzaju kafelek na ściany i podłogi, czy odpowiedniej farby. O charakterze wnętrze zawsze decydują dodatki, które potrafią w doskonały sposób je ożywić. Łazienka jest pomieszczeniem z którego często korzystamy, spędzając w nim czasami bardzo dużo czasu na przykład podczas relaksujących kąpieli czy porannego malowania się. Mimo, że większość z nas urządzając łazienkę decyduje się na klasyczne, praktycznie rozwiązania, to jednak warto skusić się także na wyraziste akcenty, które nadadzą jej designerski wygląd.

10 pomysłów na ciekawe dodatki do łazienki

Wybór dodatków łazienkowych powinien być przemyślany i uzależniony od stylu, w jakim zdecydujemy się urządzić wnętrze. Znaczącą rolę może odgrywać tu także wielkość i kształt łazienki. Należy także pamiętać, aby dodatki pochodziły z jednej serii. Uzyskamy w ten sposób harmonię i stylowy wygląd. Jakie ciekawe dodatki wybrać zatem do swojej łazienki?

Do małych łazienek doskonałym dodatkiem będzie duże lustro nad szafką z umywalką, które optycznie powiększy przestrzeń tego pomieszczenia. Ponadto duże lustra są obecnie bardzo popularne i często wybierane przy wystroju niejednej łazienki. Klimatu doda też umieszczone nad lustrem punktowe oświetlenie.
W małych łazienkach podstawowym problemem często jest po prostu brak miejsca na rozmaite akcesoria. Wtedy też warto pomyśleć nad wyborem stałych elementów łazienki takich jak mydelniczka, kubek na szczoteczki czy pojemniki na płyny w ciekawych formach i kolorach. Nie spowodują one przepychu, ale pewnością przykują wzrok. Warto wykorzystywać także kontrastowe zestawienia.

Dla małych łazienek dodatkiem mogą być także praktyczne i oryginalne półki bądź szafki na ręczniki i inne niezbędne drobiazgi na przykład w formie kilkupiętrowego stoliczka z drewna lub odkrytego regału.
Niezależnie od wielkości łazienki i jej stylu zawsze sprawdzonym dodatkiem będzie zielona roślinność doniczkowa. W większych pomieszczeniach mogą to być duże donice stawiane na podłodze, natomiast w mniejszych wystarczy niewielkich rozmiarów doniczka na parapecie okna.
Jeśli decydujemy się na ciepłe, przytulne wnętrza bardzo dobrze prezentować będą się z nimi naturalne drewniane dodatki, na przykład pojemniki, mydelniczki, wieszaki, a także fragment kafelek na ścianie lub podłodze imitujące drewno lub drewniane szafki. Drewniane elementy najlepiej komponują się z łazienką utrzymaną w kolorze białym i szarym.
Gdy natomiast chcemy utrzymać naszą łazienkę w nowoczesnym stylu warto postawić na proste dodatki w geometrycznych kształtach lub z metalicznym połyskiem.


Aby stworzyć w łazience klimatyczne SPA warto zdecydować się na duże aromatyczne świeczki ustawione przy wannie, a także ozdobne kamienie.
Łazienki utrzymane w nieco bardziej ekskluzywnym i bogatym stylu udekorować można pamiątkowymi figurkami z podróży oraz stałymi elementami z dużą ilością zdobień.

Dodatkiem może być również samo oświetlenie – czy to w formie świeczek, czy też punktowe. Jest ono ważne zarówno w małych, niedoświetlonych łazienkach jak i w przypadku dużych łazienek z ciemnymi płytkami.
Wzorzyste i kontrastowe tekstylia w postaci zasłony pod prysznic, ręczników lub dywanów to także doskonały pomysł na ożywienie stonowanej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − czternaście =